Понеділок, 18.Лют.19, 7:19:12 PM | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
RSS

Парафія Вмч. Юрія Переможця.УАПЦ. м. Київ.

The Parish of the Great Martyr, St. George the Victorious.

UAOC. Kyiv

Каталог статей

Головна » Статті » Виховання та навчання

Утреня Великої П’ятниці
Утреня Великої П’ятниці

Служиться ввечері у Великий Четвер. Початок звичайний: священик в єпiтрахилi (чорнiй) благословляє:
Благословен Бог наш...
Читець: Амiнь. Слава Тобi, Боже наш, слава Тобi. Царю Небесний. Трисвяте. Отче наш. Прийдiть, поклонiмось. Псалми 19 i 20. Тропарi. Єктенiя. Iменем Господнiм благослови, отче.
Священик: Слава Святiй...
Читець: Амiнь. Шестипсалмiє. Велика єктенiя, а по нiй: Алилуя i тропар (голос 8):
Коли славнi ученики умиванням нiг на вечерi просвiщалися, тодi Юда злочестивий недугою грошолюбства заслiплювався i беззаконним суддям Тебе, Праведного Суддю, продав. Глянь, скарбiв ревнителю, на того, що через них повiсився. Тiкай вiд тiєї ненаситної душi, що на Вчителя так наважилася. Милосердний до всiх, Господи, слава Тобi (тричi).
Пiд час спiву Алилуя i тропаря священик надiває ризи (чорнi), вiдкриває Царськi двері, виносить св. євангелiє i кладе на аналої посеред церкви, обкаджує його з 4-х сторiн, потiм кадить вiвтар i всю церкву. Пiсля Малої єктенiї i виголосу священика: "Бо Твоя є влада i Твоє є Царство" вiрнi засвiчують свiчки, а священик виголошує:
I щоб сподобитися нам...
Спiвцi: Господи, помилуй (тричi).
Священик: Премудрiсть. Станьмо побожно, вислухаймо святе євангелiє. Мир усiм.
Спiвцi: І духовi твоєму.
Священик: Вiд Iоана святої євангелiї читання.
Спiвцi: Слава Страстям Твоїм, Господи, слава Тобi.
ЄВАНГЕЛІЄ 1 (Іоан. 13:31-18:1)
Пiсля євангелiї спiвцi спiвають: Слава довготерпiнню Твоєму, Господи, слава Тобi. Пiсля читання євангелiє залишається на аналої, а священнослужителi йдуть у вiвтар. Царськi двері закриваються. Спiвцi спiвають антифони.

Антифон 1
(Голос 8) Князi людські зiбралися проти Господа i проти Христа Його. Словом протизаконним винуватять мене. Господи, Господи, не покинь мене.
Антифон 2
(Голос 6) Бiжить Юда до безбожних книжникiв i каже: що ви дасте менi, i я видам Його. А Ти, Господи, Сам невидимо стояв серед них, коли вони проти Тебе вмовлялися. Серцевiдче, спаси душi нашi.
Антифон 3
(Голос 2) Коли воскрєсив Ти Лазаря, Господи, дiти юдейськi виголошували Тобi, Чоловiколюбче, славу, безаконний же Юда не захотiв зрозумiти.
На вечерi Твоїй, Христе Боже, ученикам Твоїм Ти наперед казав: один iз вас зрадить Мене. Беззаконний же Юда не захотiв зрозумiти.
- Не спiть i молiться, щоб не впасти у спокусу, - говорив Ти ученикам, Христе Боже наш. Беззаконний же Юда не захотiв зрозумiти.
Слава... І нинi... Спаси вiд небезпеки рабiв Твоїх, Богородице, бо всi ми пiсля Бога вдаємося до Тебе, як до Непорушної Стiни i Заступницi.

Мала єктенiя. Виголос: Бо Твоя є влада i Твоє Царство...
Пiсля Малої єктенiї священик вiдкриває царськi двері i кадить вiвтар, намiснi iкони i йде до аналоя, на якому лежить євангелiє, кадить його з 4-х сторiн, а в цей час спiвцi повiльно спiвають Сiдальний, розраховуючи, щоб священик встиг покадити. Так i пiсля всiх Малих єктенiй перед читанням євангелiя.
Сiдальний (голос7)
На вечерi Ученикiв годуючи i лукаву зраду знаючи, на нiй Юду виявив Ти, хоч i знав Ти, що вiн не покається, але хотiв, щоб усi знали, що з волi Своєї Ти вiддав Себе, щоб свiт визволити вiд нечестивого. Довготерпеливий, слава Тобi.
ЄВАНГЕЛІЄ 2 (Іоан. 18:1-28)
Антифон 4 (голос 5)
Сьогоднi Юда покидає Учителя, а приймає диявола, заслiплюється пристрастю грошолюбства, i потьмарений вiдходить вiд Свiту, бо як же може дивитися на Нього той, що Свiтло продав за тридцять срiбнякiв? Але Той, що за свiт постраждав, над ними засяяв, до Нього ж ми взиваймо: Ти, що постраждав i вболiвав за людьми, Господи, слава Тобi.
Антифон 5 (голос 6)
Ученик згодився на ціну за Вчителя i за тридцять срiбнякiв продав Господа, цiлуванням лукавим вiддавши Його безбожникам на смерть.
Антифон 6 (голос 7)
Сьогоднi Юда пильнує, щоб видати Господа, Предвiчного Спаса свiту. Який п'ятьма хлiбами наситив множество народу. Сьогоднi безбожник зрiкається Вчителя, учеником Якого був. Владику видає за грошi, продавши Того, що манною наситив людей.
Господи, Ти на вiльнi страждання прийшов i до ученикiв Своїх говорив: "Коли ви й одної години не можете побути зi Мною, як же ви запевняєте, що помрете за Мене. Гляньте хоч на Юду, як вiн не спить i пильнує, щоб продати Мене беззаконним. Встаньте й молiться, щоб нiхто з вас не зрiкся Мене, коли побачите Мене на хрестi". Довготерпеливий, Господи, слава Тобi.
Слава... І нині... Радуйся, Богородице, що Просторішого небес вмiстила в утробi Своїй. Радуйся, Дiво, Пророкiв провiщення, вiд Тебе бо нам засяяв Еммануїл. Радуйся, Мати Христа Бога.

Мала єктенiя. Виголос: Бо Ти Милостивий i Чоловiколюбний Бог єси, i Тобi славу вiддаємо, Отцю, i Сину, i Святому Духовi, нинi i повсякчас, i на вiки вiчнi.

Сiдальний (голос 7)
Що примусило тебе, Юдо, зробитися зрадником Спасителя? Чи Вiн вiдлучив тебе вiд сонму апостолiв? Чи вiдiбрав вiд тебе дар зцiлення? Чи вiдкинув тебе вiд столу, як вечеряв iз iншими? Чи коли iншим ноги помив, то тебе поминув? О, скiльки ласки забув ти! I ось так виявляється твоя невдячна натура, а проповiдується Його незмiрне довготерпiння i велика милiсть.
ЄВАНГЕЛIЄ 3 (Мт. 26:57-75)
Антифон 7 (голос 8)
Господи, коли взяли Тебе беззаконники, то вiд страждань взивав Ти: хоч i поразили ви Пастиря i розiгнали дванадцять овець - Моїх ученикiв, та Я мiг би бiльше, нiж дванадцять леґiонiв, виставити ангелiв, але терплю Я, щоб сповнилося все недовiдоме й таємне, що провiстив Я вам через пророкiв Моїх. Господи, слава Тобi.
Антифон 8 (голос 2)
Скажiть, безбожники, що ви чули вiд Спаса нашого? Чи не пiдтвердив Вiн закон i навчання Пророкiв? Як же ви наважилися видати Пiлатовi Того, Хто є вiд Бога - Бог Слово i Спаситель душ наших ?
Антифон 9 (голос 8)
Поклали тридцять срiбнякiв цiну за Оцiненого Якого оцiнували сини Iзраїля. Не спiть же, молiться, щоб не впасти у спокусу, бо дух бадьорий, а тiло немiчне, тому пильнуйте.
Дали менi, замiсть їжi, жовч, i спрагу мою гасили отцом. Ти ж, Господи, пiднеси мене, i Я вiддячу їм.
Слава... і нині... Ми народ, що вiд язичникiв походимо, славимо Тебе, Богородице чистая, бо породила єси Христа Бога нашого, Який через Тебе народи вiд прокляття визволив.

Мала єктенiя. Виголос: Бо благословилося iм'я Твоє, i прославилося Царство Твоє, Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi.

Сiдальний (голос 8)
О, як Юда, колись Твiй ученик, наважився зрадити Тебе, улесливо разом повечерявши, наклепник i беззаконник, пiшовши, сказав священикам: що ви дасте менi, i я видам Того, що закон зламав i зневажив суботу? Довготерпеливий Господи, слава Тобi.
ЄВАНГЕЛІЄ 4 (Іоан. 18:28-19:16)
Антифон 10 (голос 6)
Той, що одягається в свiтло, як у ризу, стояв на судi нагий i удар по щоцi прийняв вiд рук, що їх Вiн створив. Народ же беззаконний розп'яв на хрестi Господа слави. Тодi розiдралася церковна завiса, сонце померкло, не можучи дивитися, як зневажають Бога, що перед Ним усе тремтить. Йому ж ми поклонiмось.
Ученик зрiкся, розбiйник викликнув: пом'яни мене, Господи, у Царствi Твоїм.
Слава... І нині... Втихомир свiт, Господи, що вiд Дiви зволив Тiло носити за рабiв, щоб однодушно ми Тебе прославляли, Чоловiколюбче.

Антифон 11 (голос 6)
За добро, що Ти, Христе, зробив народовi юдейському, на розп'яття засудили Тебе, оцтом i жовчю напоїли Тебе; але вiдплати їм, Господи, за злочин їх, бо не захотiли вони зрозумiти Твого милосердя.
Алтифон 12 (голос 8)
Так говорить Господь до юдеїв: народе Мiй, що Я заподiяв тобi, або чим огiрчив? Слiпцiв твоїх Я просвiтив, прокажених очистив, чоловiка, що хворий у лiжку лежав, з постелi пiдняв. Народе Мiй! Що зробив Я тобi, i чим ти вiдплатив? За манну - жовчю, а за воду - оцтом. Замiсть любови до Мене, ви прибили Мене цвяхами до хреста. Надалi не терпiтиму цього: покличу до Себе iншi народи Мої, i вони прославлять Мене з Отцем i Духом, а Я подам їм життя вiчне.
Законники iзраїльськi, юдеї i фарисеї! Сонм апостольський так говорить до вас: ось той Храм, що ви його зруйнували, ось Той Агнець, що ви Його розп'яли i в гроб положили. Не хвалiться перемогою, юдеї: владою Своєю Вiн воскресне, бо Вiн є Той, що i в морi спасає i в пустинi годує. Вiн є Життя, i Свiтло, i спокiй свiтовi.
Слава... І нині... Радуйся, Брамо Царя слави, що через Неї один тiльки Вишнiй пройшов i знову залишив запечатаною на спасiння душ наших.

Мала єктенiя. Виголос: Милiстю, i щедротами, i чоловiколюбством Єдинородного Сина Твого, що з Ним Благословен єси, з Пресвятим i Благим i Животворчим Твоїм Духом нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi.

Сiдальний (голос 8)
Коли Ти, Боже, став перед Каяфою, і Ти, Суддє вiддав Себе на суд Пилатовi, Небеснi Сили вiд страху захиталися; коли ж Тебе було пiднесено на хрест посеред двох розбiйникiв, то Ти, Безгрiшний, був прилучений до беззаконникiв, щоб цим спасенi були люди. Милосердний Господи, слава Тобi.
ЄВАНГЕЛІЄ 5 (Мт. 27:3-32)
Антифон 13 (голос 6)
Зборище юдейське домоглося розп'яти Тебе, Господи, а, хоч вини в Тобi не знайшли, злочинця Варавву визволили Тебе ж, Праведного, засудили, взявши на себе грiх найстрашнiшого душогубства. Але вiддай Ти їм, Господи, по заслузi їх, бо не по правдi вони чинили зле проти Тебе
Антифон 14 (голос 8)
Ти, Господи, прийняв у подорож до раю з Собою розбiйника, що заплямував був руки свої кров'ю, але щиро покаявся. Прилучи до нього i нас, як Милосердний i Чоловiколюбець
Антифон 15 (голос 6)
Сьогоднi на хрестi розп'ятий Той, що землю на водах повiсив; на Царя ангелiв вiнця з тернини покладено; в одежу знущання одягнений Той, що небо хмарами вкриває; удари по щоках приймає Той, що Адама в Йорданi очистив; цвяхами прибито Жениха Церкви; списом пройнято Сина Дiви. Поклоняємось Страстям Твоїм, Христе (тричi). Покажи нам преславне Твоє Воскресiння.
Хрест Твiй, Господи, життя i захист для людей Твоїх, i ми на нього надiючись, оспiвуємо Тебе - Розп'ятого Бога нашого Помилуй нас.
Слава... І нині... Бачачи Тебе, Христе, розп'ятим, Мати Твоя заголосила: яку Я страшну таємницю бачу, Сину Мiй? Як умираєш тiлом на хрестi, Життядавче?

Мала єктенія. виголос: Бо благословилося iм'я Твоє, i прославилося Царство Твоє, Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi.

Сiдальний (голос 4)
Викупив Ти нас, Господи, з прокляття закону Чесною Твоєю Кров'ю. Коли на хрестi Тебе було розп'ято, а списом проколото, то став Ти джерелом безсмертя для людей, Спасе наш, слава Тобi.
ЄВАНГЕЛІЄ 6 (Мк. 15:16-32)
Блаженнi (голос 4)
У Царствi Твоїм пом'яни нас, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє.
Блаженнi убогiї духом, бо їх є Царство Небесне.
Блаженнi тi, що плачуть, бо вони втiшаться.
Блаженнi тихi, бо вони наслiдять землю.
Адам через дерево раю позбавився, розбiйник через дерево хреста в раю оселився. Перший покуштував i заповiдь зламав; другий, розп'ятий поруч Тебе, визнав Тебе - Бога в тайнi. Пом'яни i нас, Спасе, у Царствi Твоїм.
Блаженнi голоднi й спрагненi правди, бо вони наситяться.
Беззаконники купили вiд ученика Творця Закону i, як злочинця, привели Його на суд Пiлатовi, кричачи: "розпни!" I це Того, що їм у пустинi манну послав. Ми ж, наслiдуючи праведного розбiйника, з вiрою промовмо: пом'яни i нас, Спасе, у Царствi Твоїм.
Блаженнi милостивi, бо вони помилуванi будуть.
Зборище боговбивцiв, беззаконний народ юдейський, несамовито кричав до Пiлата: розпни Христа неповинного, а вiдпусти нам Варавву. Ми ж звернiмось до Христа словами розбiйника благорозумного: пом'яни нас, Спасе, у Царствi Твоїм.
Блаженнi чистi серцем, бо вони Бога побачать.
Життєдайнi Твої ребра, як iз раю, виточують джерело, Церкву Твою, Христе, як словесний наповняють рай, i в нiй дiлиться на русла - чотири євангелiї, свiт наповняючи, творiння веселячи i всiх людей вiрно навчаючи поклонятися Царству Твоєму.
Блаженнi миротворцi, бо вони синами Божими назвуться.
Розп'явся єси мене ради, щоб добути менi вiдпущення; проколотий Ти був у ребра, щоб каплю життя подати менi; цвяхами прибитий був, щоб я, глибиною страждань Твоїх переконаний, до величi могутности Твоєї взивав: Життядавче Христе, слава Хресту Твоєму, Спасе, i Страстям Твоїм.
Блаженнi гнанi за правду, бо їх є Царство Небесне.
Коли Тебе розпинали, Христе, все творiння, дивлячись, тремтiло; основи землi захиталися з остраху перед могутнiстю Твоєю; свiтила затьмарились; церковна завiса роздерлася, гори затряслися, скелi розпалися; i розбiйник вiрний кличе з нами: Спасе, пом'яни i нас у Царствi Твоїм.
Блаженi ви, коли ганьбитимуть вас, i гнатимуть та ширитимуть про вас усяху лиху славу, неправдиво Мене ради.
Рукопис грiхiв наших на хрестi роздер єси, Господи, i, прилучившись до мертвих, тамошнього мучителя зв'язав i визволив усiх iз кайданiв смерти воскресiнням Своїм, яким ми просвiтилися, Чоловiколюбче Господи, i взиваємо до Тебе: пом'яни i нас, Спасе, у Царствi Твоїм.
Радуйтеся i веселiться, бо велика нагорода вам на Небесах.
Ти, що вознiсся на хрест, i смерти силу зруйнував, i скасував як Бог, колишнiй присуд за грiх наш, Господи, розбiйникового покаяння сподоби i нас, єдиний Чоловiколюбче. Ми вiрою Тобi служимо, Христе Боже наш, i взиваємо до Тебе: пом'яни i нас, Спасе, у Царствi Твоїм.
Слава... Єдинодумно, всi вiрнi, помолiмося, щоб достойно прославляти Отця, i Сина, i Святого Духа - єдиницю Божества, що в Трьох Особах незлитно перебуває, Iстинну, Нероздiльну i Неприступну, Яка рятує нас вiд муки огненної.
I нині... Матiр Твою, Христе, що непорочно Тебе тiлом породила i по родинах Твоїх воiстину зосталася Дiвою Чистою, - їi благаємо стати на молитву перед Тобою, Владико Многомилостивий, щоб прощенi були грiхи нашi i ми завжди взивали: пом'яни нас, Спасе, у Царствi Твоїм.

Мала єктенiя. Виголос: Бо Ти єси Цар спокою i Спас душ наших, i Тобi славу вiддаємо, Отцю, i Сину, i Святому Духовi, нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi.
Прокимен (голос 4): Подiлили ризи Мої помiж собою i про одежу Мою кидали жереба (Пс. 21: 19).
Стих: Боже, Боже мiй, зглянься на мене, нащо Ти покинув мене? (Пс. 21:2).
ЄВАНГЕЛІЄ 7 (Мт. 27:33-54)
На цьому кiнчаються єктенiї й кадiння - аж до останнього євангелiя.
Псалом 50.
ЄВАНГЕЛІЄ 8 (Лк. 28:32-49)

КАНОН (голос 6)
Трипiснець - пiснi 5, 8 i 9.
Пісня 5
Ірмос: Зранку молюся Тобi, що милосердя ради зубожив Себе непорушно i до страждань безстрасно довiв Себе, Слово Боже, мир подай менi грiшному, Чоловiколюбче.
Приспiв: Слава Тобi, Боже наш, слава Тобi.
Умивши ноги i очистивши себе нинi причастям Таїнства Божественного Твого, Христе, служителi сiонськi зiйшли з Тобою на велику Єлеонську гору, славлячи Тебе, Чоловiколюбче.
- Глядiть, друзi, - сказав Ти, - не бiйтеся: нинi бо наблизився час, мають мене взяти i вбити руками беззаконникiв. Ви ж усi розпорошитесь i Мене покинете; Я ж зберу вас проповiдувати про Мене, Чоловiколюбця.
Знову Ірмос: Зранку молюся...
Мала єктенiя. Виголос: Бо Тебе хвалять усi Сили Небеснi i Тобi славу вiддаємо, Отцю, i Сину, i Святому Духовi, нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi.

Кондак (голос 8)
Прийдiть, усi, звеличаймо за нас Розп'ятого, Його ж бо бачила Марiя на хрестi i промовляла: хоч i терпиш Ти розп'яття, але Ти Син Мiй i Бог Мiй.
Iкос
Як побачила Пречистая Дiва Марiя Свого Сина, що Його, як ягня, вели на муки, простоволоса пiшла за Ним iз iншими жiнками i голосила: Куди йдеш, Дитино Моя? Ради чого так поспiшаєш Ти? Чи не другий шлюб справляють у Канi Галилейськiй, i Ти поспiшаєш туди, щоб воду на вино перетворити? Чи ие піти б i Менi з Тобою, Сину Мiй, а чи ждати, поки Ти повернешся? Скажи Менi хоч слово, Слово Боже, не йди мовчки мимо Мене, Чистою Мене зберiгши. Ти бо єси Син i Бог Мiй.

Пісня 8
Ірмос: Стовп богопротивної злоби Божественнi Отроки осоромили; на Христа теж розлютоване беззаконникiв зборище замишляє марно; убити намагається Життядавця, що Його всяке творiння благословить, славлячи повiки.
Вiдженiть нинi з повiк ваших сон, - сказав Ученикам Своїм Ти, Христе, - в молитвi будьте пильнi, щоб не впасти в спокусу, а особливо Ти, Симоне, бо сильнiшому бiльша спокуса. Розумiй, Петре, Мене, Мене ж бо все творiння благословить, прославляючи повiки.
- Зрадливого слова нiколи не скажу Тобi устами моїми, Владико, з Тобою й умру з доброї волi, хоч i всi вiдiйдуть, - промовив Петро, - не тiло i не кров, а Отець Твiй вiдкрив менi Тебе, Тебе все творiння благословить, прославляючи повiки.
- Глибину божественної премудрости й розуму не всю пiзнав ти; глибiнь Моїх задумiв не збагнув ти, чоловiче, - сказав Господь. Бувши тiлесним, не хвалися, бо тричi вiдречешся ти вiд Мене, що Його все творiння благословить, прославляючи повiки.
- Вiдречешся, Симоне Петре, i вчиниш це скоро, як сказано; до тебе пiдiйде одна служниця i застрашить тебе, - сказав Господь, - та, гiрко заплакавши, ти знову знайдеш Милостивого Мене, що Його благословить всяке творiння, прославляючи повiки.
Хвалимо, благословимо... I знову Ірмос: Стовп богопротивної злоби.

Пісня 9
Ірмос: Чеснiшу вiд Херувимiв i незрiвняно славнiшу вiд Серафимiв, що без iстлiння Бога Слово породила, Дiйсну Богородицю, Тебе величаємо.
Пагубне зборище богопротивникiв, лукавих боговбивцiв юрба стала перед Тобою, Христе, i, як злочинця, схопила Творця всiх. Його ж ми величаємо.
Закону не розумiючи, нечестивi, дарма, що чули голос пророкiв, - як ягня, повели Владику всiх, щоб беззаконно вбити. Його ж ми величаємо.
Призначене народам Життя священики з книжниками, ураженi злобною заздрiстю до Iстотности Життядавця, вiддали на смерть. Його ж ми величаємо.
Допитували Тебе, як хижi звiрi, i по щоках били Тебе, Царю, допитували, неправдиво свiдчили проти Тебе: все перетерпiв Ти i всiх спас єси.
Знову Ірмос: Чеснiшу вiд Херувимiв.

Мала єктенi. Виголос: Бо Тебе хвалять всi Сили Небеснi i Тобi славу вiддаємо, Отцю i Сину, i Святому Духовi, нинi i повсякчас, i на вiки вiчнi.

Ексалостиларiй (тричi)
Розбiйника благорозумного в той же час раю сподобив єси, Господи; i мене древом хресним просвiти i спаси мене.
ЄВАНГЕЛІЄ 9 (Іоан. 19:25-37)
Все, що дише... (голос 3)

Стихири:
Два лукавих переступи вчинив перворiдний син Мiй, Iзраїль: покинув Мене - Джерело води живої i викопав собi криницю отруйну; Мене на хрестi розiп'яв, а Варавву випросив i визволив. Небо вжахнулося з цього i сонце сховало промiння. Ти ж, Iзраїлю, не схаменувся, а на смерть видав Мене. Прости їм, Отче Святий, бо не знають, що вчинили.
Кожна частина Святого Твого Тiла зневагу за нас перетерпiла: голова -терновий вiнок, лице - заплювання, щоки - удари, уста жовч, розбавлену оцтом для смаку, вуха - огидну зневагу, плечi - биття, руки й ноги - цвяхи, ребра - списа, i все тiло - розп'яття на хрестi. Ти, що постраждав за нас i вiд страждань визволив нас, чоловiколюбства ради зiйшов до нас i пiднiс нас, Всесильний Спасе, помилуй нас.
Коли Тебе було розп'ято, Христе, все творiння, дивлячись, тремтiло, основи землi затряслися вiд страху перед силою Твоєю. Народ юдейський, що нинi пiднiс Тебе на хрест, засудив себе; церковна завiса надвоє роздерлася; мертвi з гробiв повставали; сотник, бачивши чудо, вжахнувся; Мати Твоя, що тут же стояла у великiй скорботi, ридаючи по-материнському, промовляла: як менi не плакати i в груди себе не бити, бачачи Тебе нагим, засудженим i на хрестi розп'ятим? Ти, що розп'ятий i похований був i воскрес на третiй день iз мертвих , Господи, слава Тобi.
Слава... (голос 6) Зняли з мене ризи Мої i одягли Мене в багряницю, положили на голову Мою терновий вiнець i в праву руку дала тростину. Але сокрушу їх, як глинянi сосуди.
І нині... Плечi мої Я вiддав на катування, лиця Свого не вiдвернув вiд заплювання, стояв на судi перед Пилатом i страждання перетерпiв за спасiння свiту.
ЄВАНГЕЛІЄ 10 (Мк. 15:43-47)
Священик: Тобі належить слава, Господи Боже нас, і Тобі славу віддаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Люди : мале славослов'я.
Потiм єктенiя: Доповнiмо ранiшню молитву нашу.
ЄВАНГЕЛІЄ 11 (Іоан. 19:38-42)
Стихири на стиховнi (голос 1)
Ввесь свiт мiнився вiд страху, бачачи Тебе на хрестi розп'ятим, Христе, сонце потьмарилось, i основи землi сколихнулися: все переносило страждання Сотворителя свiту. Господи, що ради нас страждання перетерпiв, слава Тобi.
Стих: Подiлили ризи Мої помiж собою i про одежу Мою кидали жереба (Пс. 21:19)
(Голос 2) Люди нечестивi й беззаконнi! Для чого замишляєте безумне? Навiщо Життя засудили на смерть? О чудо велике! Творець свiту в руки беззаконникiв вiддається i Чоловiколюбець пiдноситься на хрест, щоб визволити з пекла в'язнiв, що взивають: Довготерпеливий Господи, слава Тобi.
Стих: Дали менi, замiсть їжi, жовч, i спрагу Мою гасили оцтом (Пс. 68:22)
Як побачила сьогоднi на хрестi, Тебе, Слово, Пренепорочна Дiва, як Матiр, вiд жалю плачем зайшлася й серцем дуже побивалася, ламала над собою руки, била себе в груди i з слiзьми голосила: О горе менi, Божественне Дитя моє! О горе менi, Свiтло свiту! Нащо заховався Ти вiд очей моїх, Агнче Божий? Тому й воїнства безтiлесних вжахнулися, взиваючи: Незбагненний Господи, слава Тобi.
Стих: Бог же, Цар наш Предвiчний, спасiння явив посеред землi (Пс. 73:12).
Як побачила Тебе розп'ятого на хрестi, Христе, Творця всiх i Бога, Дiва, що непорочне породила Тебе, заплакала гiрко: Сину мiй, де подiлася краса Лиця Твого? Не можу глянути, як не поправдi розпинають Тебе. Але скоро встань, щоб i Я побачила Твоє iз мертвих на третiй день Воскресiння.
Слава... (голос 8) Господи, коли сходив Ти на хрест, страх i трепет напав на все творiння, але Ти заборонив землi поглинути тих, що розпинали Тебе, а повелiв, щоб пекло звiльнило в'язнiв. Для обновлення людей, Суддє живих i мертвих, прийшов Ти, щоб дати життя, а не смерть. Чоловiколюбче, слава Тобi.
I нині... (голос 6) Ось уже вмочається тростина для присуду, суддi неправеднi судять Ісуса i засуджують на хрест; i страждає все творiння, бачачи на хрестi Господа, що мене ради тiлом страждав Милосердний, Господи, слава Тобi.
ЄВАНГЕЛІЄ 12 Мт. 27:62-66)
Пiсля прочитання євангелiї священик вiдносить його на престол, благословивши вiрних.
Читець: Благо є прославляти Господа... Трисвяте. Пресвята Тройце, Отче наш.
Тропар (голос 4)
Викупив Ти нас, Господи, з прокляття закону Чесною Твоєю Кров'ю: коли на хресті Тебе було розп'ято, а списом проколото, то став Ти джерелом безсмертя для людей, Спасе наш, слава Тобi.
Потрiйна єктенiя.
Вiдпуст
Христос - Iстинний Бог наш, що знущання, й катування, i хрест, i смерть перетерпiв за спасiння свiту за молитви...

Категорія: Виховання та навчання | Додав: Maksym (10.Кві.02)
Переглядів: 583 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Пошук

Соціальні мережі

Наш сайт існує:

Flag Counter
The Parish of the Great Martyr, St. George the Victorious, UAOC. Kyiv. 2007-2016 ©