Вівторок, 24.Кві.16, 10:54:42 AM | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
RSS

Парафія Вмч. Юрія Переможця.УАПЦ. м. Київ.

The Parish of the Great Martyr, St. George the Victorious.

UAOC. Kyiv

Каталог статей

Головна » Статті » Міжконфесійне життя

Священик Максим Стрихар. Мої враження про Східноноєвропейський саміт священнослужителів «Защити сироту – измени будущее».
Священик Максим Стрихар. 

Мої враження про Східноноєвропейський саміт священнослужителів «Защити сироту – измени будущее».

З 6 по 7 лютого 2013 року в «Президент-готелі» м. Києва відбувся Східноноєвропейський саміт священнослужителів під гучною назвою: «Захисти сироту – зміни майбутнє».
 
До участі в  Саміті були запрошені священнослужителі  християнських конфесій та члени громад, що  займаються проблемою  допомоги  безпритульним дітям на території постадянського простору (близько 30 тис. новітніх християнських, а також   протестантських церков та УПЦ МП, УПЦ КП, УГКЦ).

Робота Саміту була побудована за схемою, що дуже нагадувала  телевізійні шоу аба заняття в группах з сітевого маркетингу.

Відкрив Саміт дитячий хор, що заспівав американську  пісеньку на традиційний для більшості нео-християнських конфесій мотивчик.  Після  цього було надано слово почесним гостям: 
- єпископу Банченському, вікарію Чернівецької єпархії УПЦ МП Герою України Лонгину (Жар),
- керівнику   Департаменту зовнішніх звязків УГКЦ митрофорному протоієрею Олексі Петріву,
- протоієрею Михаілу УПЦ КП,
- президенту Всеукраїнського Союзу Християн віри євангельської  М. С. Паночко,
-  председателю Всеукраїнської Ради Церков  Євангельських Християн Баптистів В. В. Нестеруку,
-  єпископу Української Християнської Євангельської Церкви Л. Н. Падуну,
-  єпископу Обєднання Церква Божа України О. О. Демидовичу.

Кожен з гостей розповів про власний досвід, або досвід конфесії яку він представляє у справах надання допомоги безпритульним дітям та вказав основні шляхи подолання  проблеми безпритульності в Україні та світі.

Підсумок першої частини  програми Саміту зробив Уповноважений президента України у справах дітей Ю. Павленко, який потішив гостей та учасників саміту статистичними даними «улучшєнія ужє сегодня», та завірив присутніх у щирій любові пана президента В. Ф. Януковича до кожної безпритульної дитини в Україні.

Далі, після демонстрації вражаючих відеороликів про стан безпритульних у світі та в Україні, було проведено шоу-бріфінг за участі почесних гостей. На брифінгу мене особливо вразила позиція православного богослова, публіциста, доктора філософських наук Юрія Черноморця, що виступив з концепцією: «усиновлення, як привертання божої ласки до людей з безпліддям (якщо хочеш завагітніти – усинови дитину)».

Потім перед присутніми з’явився відомий в світі захисник дітей, що перебувають у злиднях Президент християнської організації Compassion International   Вес Сеффорд, що розчулив залу цифрами  плодів своєї діяльності на близький для кожного християнського серця ниві: спільнота, що  він очолює вивела з тенет безпритульності, жебрацтва та дитячого рабства понад 1 млн. дітей.

Наступна частина Саміту була присвячена конкретним діям на ниві подолання безпритульності – семінарам-тренінгам.
Так сталося, що мене зацікавив семінар під заголовком: «Як розпочати служіння дітям-сиротам у церкві».

На тренінгу американські доповідачі вчили присутніх як створювати церкви, що мають спеціалізуватися в роботі з безпритульними, розробляти бізнес-плани діяльності церкви та т.і.
В залі, серед чисельних представників нео-християнських церков  царювала повна ейфорія.
Американські вчителі вміло тримали аудиторію. 
Серед багатьох прикладів плідної роботи заокеанських церков зокрема було надано інформацію по працю однієї з громад: дві жінки з Техасу вивезли до США з Казахстану та всиновили 46 дітей. Загалом, за словами доповідачів, серед американських новітніх церков відсоток російськомовних усиновлених дітей значно перевищує кількість їхніх  англомовних співбратів.

Кожен з присутніх на семінарі мав змогу поділитися власним досвідом всиновлення…
Все це  дуже нагадувало мені служіння в новітніх церквах:   «Ми з дружиною не могли народити дитину, потім – почули потяг до всиновлення,  потім …  дружина народила за 30 секунд (!) … і от, зараз ми вже виховуємо одинадцять  прийомних дітей!»  Монологи закінчувались традиційним славленням Господа.

Надали слово і мені. В коротенькій доповіді я поділився досвідом служіння в київському дитячому притулку, навів сумні приклади насильства над дітьми в прийомних родинах та застеріг присутніх від поверхневого, ейфорійного підходу до усиновлення.

Опонентом вашому покірному слузі виступив один з організаторів Саміту, якого американські гості шанобливо називали «бос» (Роман Корнійко –президент Міжнародного фонду «Отчій Дом», член правління Альянсу  «Україна без сиріт»).

«Бос» завірив присутніх та мене, що після спокути своїх гріхів, всиновлені діти потрапляють до їхніх спільнот й перебувають там в суцільній радості, а от те родове прокляття боже, що над ними висить часто-густо заважає колишнім безпритульним стати повноправними членами суспільства. І, тільки через декілька поколінь нащадки усиновлених дітей можуть позбутися божої кари завдяки зусиллям церкви…

Загальне враження від Саміту залишилося гнітючим.  Довершила повноту вражень демонстрація на вулиці перед дверима «Президент-готелю» представників громадських об’єднань та «Візантійського Католицького Патріархату», що скандували: « Ні ювенальній юстиції …, священики – будьте обережні, - вас використовують…»

Категорія: Міжконфесійне життя | Додав: Maksym (13.Лют.07)
Переглядів: 736 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Пошук

Соціальні мережі

Наш сайт існує:

Flag Counter
The Parish of the Great Martyr, St. George the Victorious, UAOC. Kyiv. 2007-2016 ©