Середа, 18.Кві.25, 6:37:44 PM | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
RSS

Парафія Вмч. Юрія Переможця.УАПЦ. м. Київ.

The Parish of the Great Martyr, St. George the Victorious.

UAOC. Kyiv

Каталог статей

Головна » Статті » Виховання та навчання

Царські часи http://www.uapc.org.ua/ua/?newsId=609
Царські часи

Час 1

Священик, надiвши єпiтрахиль (фіолетовий або темно-червоний) благословляє на часи: Благословен Бог наш... Читець: Амiнь. Святий Боже... Пресвята Тройце... Отче наш... Прийдiть, поклонiмось... Псалми 5, 20 i 21.
Пiд час спiву тропарiв по псалмах священик одягає ризи, вiдкриває царськi двері, кадить вiвтар, ввесь храм, потiм виносить святе євангелiє, кладе його на аналої посеред церкви, обкаджує його i пiсля Апостола читає з такими ж виголосами i при таких спiвах, як i на Страстях. Євангелiє залишається на аналої до 9 часа. На 3 i 6 часi священик перед читанням євангелiя кадить вiвтар, іконостас i євангелiє, а на 9 часi - знов увесь храм i, прочитавши євангелiє, благословляє ним вiрних i вiдносить у вiвтар.
Пiсля псалмiв Слава... І нинi.., Алилуя (тричi). Господи, помилуй (тричi).
Слава... Тропар (голос 1):
Коли Тебе було розп'ято, Христе, згинуло гнобительство, подолано силу ворожу, бо не ангел, анi чоловiк, а Сам Ти, Господи, спас нас, слава Тобi.
І нині... Як нам назвати Тебе, Благодатна...

Стихира часа (голос 8)
Сьогоднi церковна завiса роздерлася на докiр беззаконникам, i сонце промiння своє сховало, бачачи, що розпинають Владику.
Стих: Чого заметушились народи, i люди замишляють суетне (Пс. 2:1)?
Як ягня на заколення, ведено було Тебе, Христе Царю, i, як Агнця невинного, прибито до хреста беззаконниками за грiхи нашi, Чоловiколюбче.
Стих: Повстали царi земнi i князi радяться разом проти Господа i проти Христа Його (Пс. 2:2).
Знову тропар: Як ягня на заколення...
Слава... І нині... Господи, коли взяли Тебе беззаконники, то вiд страждань взивав Ти: хоч i поразили ви Пастиря i розiгнали дванадцять овець - Моїх ученикiв, та Я мiг би бiльше, нiж дванадцять леґiонiв, виставити ангелiв, але терплю Я, щоб сповнилося все недовiдоме й таємне, що провiстив Я вам через пророкiв Моїх. Господи, слава Тобi.
Диякон: Будьмо уважнi.
Читець: Прокимен пророцтва, голос 4-й: Серце його вбирає неправду в собi (Пс. 40:7).
Стих: Блажен, хто пiклується нужденними i вбогими (Пс. 40:2).
Паремiя: з пророцтва Захарiєвого читання (Захарія 11: 10-13).
Так говорить Господь: Я вiзьму жезл Мiй благоволiння i поламаю його, щоб зруйнувати завiт, який Я уклав з усiма народами. I буде вiн знищений того ж дня, i тодi довiдаються бiднi з отари овець, якi чекають Мене, що це є слово Господнє. I скажу їм: Як завгодно вам, то дайте Менi плату Мою; коли ж нi, то не давайте. I вони тодi призначили в заплату Менi тридцять срiбнякiв. I тодi Господь сказав менi: кинь їх до церковної скарбницi, - висока цiна, якою вони оцiнили Мене. Я взяв цi тридцять срiбнякiв для гончаря в домi Господньому.
Апостол: до Галатiв послання святого апостола Павла читання (Галат. 6: 14-18).
Браття! Я не маю чим хвалитися, хiба тiльки Хрестом Господа нашого Ісуса Христа, що на ньому для мене свiт розп'ято i я для свiту. Бо в Христi Ісусi нi обрiзання нiчого не значить, анi необрiзання, а нове творiння. Тим, що живуть за цим правилом, мир їм i милiсть i Iзраїлевi Божому. На майбутнє нехай ніхто не обтяжує мене, бо я ношу рани Господа Ісуса Христа на тiлi моїм. Благодать Господа нашого Ісуса Христа з духом вашим, браття. Амiнь.
Євангелiя (Мт. 27: 1-56).
Стопи мої направ... Нехай повнi будуть уста мої...
Святий Боже... Пресвята Тройце... Отче наш..
Кондак (голос 8)
Прийдiть, усi, звеличаймо за нас Розп'ятого, Його ж бо бачила Марiя на хрестi i промовляла: хоч i терпиш Ти розп'яття, але Ти Син Мiй i Бог Мiй.
Кiнець звичайний часа.

Час 3

Читець: Прийдiть, поклонiмось... Псалми 34, 108 i 50. Слава... І нинi... Алилуя (тричi). Господи, помилуй (тричi).
Слава...
Тропар (голос 6)
Господи, юдеї на смерть засудили Тебе, Життя всiх. Тi, що через Червоне море, жезлом роздiлене, перейшли, на Хрестi розп'яли Тебе; i тi, що з каменя воду, як мед, пили, жовч Тобi принесли. Але Ти з волi Своєї страждав, щоб нас визволити з неволi ворожої, Христе Боже, слава Тобi.
І нині... Богородице, ти єси лоза істинна, що зростила нам Плiд Життя. Благаємо Тебе: молися, Владичице, з апостолами i всiма святими, щоб помилуванi були душi нашi.

Тропарі (голос 8)
Страха ради юдейського друг Твiй i близький зрiкся Тебе, Господи, i, ридаючи, так голосив: слiз моїх не забудь, Щедрий, бо обiцяв я зберегти вiру, та не зберiГолос Прийми також i наше покаяння, Господи, i помилуй нас.
Стих: Почуй, Господи, слова мої, уваж на помисли мої (Пс. 5:2).
Коли воїни перед тим, як розп'яти Тебе, знущалися над Тобою, Господи, небесне воїнство дивувалося: як Ти, що землю оздобив квiтами, терновий вiнець наклав на Себе; як Ти, що небо в хмари одягаєш, в багряницю знущання одягнувся. Цим бо виявляється Твоє милосердя, Христе, велика Твоя милiсть, слава Тобi.
Стих: Вислухай голос молiння мого (Пс. 5:3).
Коли вели Тебе на хрест, то так говорив Ти, Господи: "За яке дiло хочете розп'яти Мене, юдеї? Чи за те, що розслаблених ваших укрiпив, чи що мерцiв, нiби вiд сну, розбудив, кровоточиву жiнку зцiлив, хананейську жiнку помилував? За яке ж дiло хочете Мене вбити, юдеї? Але побачите, беззаконнi, Христа, що Його нинi розпинаєте".
Прокимен (голос 4): Я готовий до занепаду, i скорбота моя повсякчас передо мною (Пс. 37:18).
Стих: Господи, не в яростi Твоїй вини мене i не в гнiвi Твоїм карай мене (Пс. 37:1).
Паремiя: 3 пророцтва Iсаєвого читання (Ісая 50: 4-11).
Господь дав менi язик мудрих, щоб я мiг словом пiдкрiпляти занепалого. Щоранку Вiн будить, будить вухо моє, щоб я слухав як учнi. Господь Бог вiдкрив менi вухо, i я не противився, не вiдступив назад. Плечi мої вiддав я на катування i щоки мої - на знущання, лиця мого не вiдвернув вiд наруги заплювання. I Господь Бог допомагає менi: тим то не соромлюся я, тому то й держу я лице моє, мов кремiнь, i знаю я, що не вкриюся соромом. Близько мене Той, Хто виправдує мене. Хто ж захоче змагатися зi мною? Станьмо разом. Хто хоче судитися зi мною? Хай наблизиться до мене. Ось Господь Бог допомагає менi - хто ж осудить мене? Всi вони, як застарiла одежа, вiд молю розпадуться. Хто iз вас боїться Господа, нехай слухається голосу раба Його. Хто ходить у темрявi i не має свiтла, хай уповає на iм'я Господнє i покладається на Бога свого. Ось, всi ви, що розпалюєте вогонь, озброєнi горючими стрiлами, - iдiть у полум'я вогню вашого i стрiл розпалених вами. Це буде вам вiд руки моєї: в муках загинете.
Апостол: До Римлян послання святого апостола Павла читання (Рим. 5:6-11).
Браття! Христос, коли ми ще були немiчнi, умер у свiй час за нечестивих. Та чи хто й умре за праведника, хiба за доброчинця, може, хто й одважиться вмерти. А Бог виявляє до нас Свою любов тим, що Христос умер за нас, коли ми були грiшниками. Тому, тим бiльше тепер, коли ми оправданi Кров'ю Його, будемо спасенi Ним вiд гнiву. Бо, коли ми, бувши ворогами, помирилися з Богом через Сина Його, то тим бiльше, примирившись, спасемося життям Його.
Євангелiє (Мк. 15: 16-41).
Господь Бог Благословен...
Святий Боже... Пресвята Тройце... Отче наш..
Кондак (голос 8)
Прийдiть, усi, звеличаймо за нас Розп'ятого, Його ж бо бачила Марiя на хрестi i промовляла: хоч i терпиш Ти розп'яття, але Ти Син Мiй i Бог Мiй.
Господи, помилуй (40).
Молитва
Ти, що повсякчас i кожну годину на небi i на землi приймаєш поклонiння i славлення, Христе Боже, Довготерпеливий i Многомилостивий i Премилосердний, що праведникiв любиш i грiшникiв милуєш, що всiх кличеш до спасiння обiтницею майбутнiх благ, прийми, Господи, в цю годину i нашi молитви i направ життя наше до заповiдей Твоїх. Душi нашi освяти, тiла очисти, намiри нашi направ, думки очисти, i визволи нас вiд усякої скорботи, лиха й слабування. Захисти нас святими Твоїми ангелами, щоб, зберiгаючись i навчаючись пiд їх охороною, досягли ми єдности вiри i пiзнання неприступної Твоєї слави, бо Ти Благословенний на вiки вiчнi. Амiнь.
Господи, помилуй (тричi). Слава... І нинi... Чеснiшу вiд Херувимiв... Iменем Господнiм благослови, отче.
Священик: Боже, змилуйся над нами i благослови нас, осяй нас свiтлом Своїм i помилуй нас.
Молитва:
Владико Отче Боже Вседержителю, Господи, Сину єдинородний, Ісусе Христе i Святий Душе, єдине Божество, єдина Сило, помилуй мене грiшного i, як Сам знаєш, спаси мене, недостойного раба Твого, бо Ти Благословенний на вiки вiчнi. Амiнь.

Час 6

Прийдiть, поклонiмось... Псалми 53, 139 i 90. Слава... І нинi... Алилуя (тричi). Господи, помилуй (тричі).
Слава... (Голос 3) Спасiння довершив Ти посеред землi, Христе Боже, на хрестi пречистi руки Свої простягнув єси, збираючи всi народи, що взивають: Господи, слава Тобi.
І нині... Ми не маємо смiливости через великi грiхи нашi, тому ти, Богородице Дiво, благай Народженого тобою, бо вельми могутня молитва Матерi до милосердя Владики. Не зневаж благання грiшних людей, Всечиста, бо Вiн Милосердний i спасти може тих, за яких i страждати зволив.

Тропарі (голос 8)
Так говорить Господь до юдеїв: народе Мiй, що Я заподiяв тобi, або чим огiрчив? Слiпцiв твоїх Я просвiтив, прокажених очистив, чоловiка, що хворий у лiжку лежав, з постелi пiдняв. Народе Мiй! Що зробив Я тобi, i чим ти вiдплатив? За манну - жовчю, а за воду - оцтом. Замiсть любови до Мене, ви прибили Мене цвяхами до хреста. Надалi не терпiтиму цього: покличу до Себе iншi народи Мої, i вони прославлять Мене з Отцем i Духом, а Я подам їм життя вiчне.
Стих: Дали Менi замiсть їжi жовч, i спрагу мою гасили оцтом (Пс. 68:22).
Законники iзраїльськi, юдеї i фарисеї! Сонм апостольський так говорить до вас: ось той Храм, що ви його зруйнували, ось Той Агнець, що ви Його розп'яли i в гроб положили. Не хвалiться перемогою, юдеї: владою Своєю Вiн воскресне, бо Вiн є Той, що i в морi спасає i в пустинi годує. Вiн є Життя, i Свiтло, i спокiй свiтовi.
Слава... І нинi... (Голос 5) Прийдiть, христоноснi люди, побачимо змову Юди-зрадника iз беззаконними священиками на Спаса нашого: сьогоднi вони Безсмертне Слово до смерти присудили i, Пiлатовi вiддавши, на Голгофi розп'яли. I в цих стражданнях виголосив Спас наш, кажучи: прости їм, Отче, грiх цей, щоб зрозумiли народи Моє iз мертвих Воскресiння.
Прокимен: Господи, Боже наш! Яке величне iм'я Твоє по всiй землi! (Пс. 8:2)
Стих: Слава Твоя пiднеслася вище небес (Пс. 8:2).
Паремiя: з пророцтва Iсаєвого читання (Ісая 52:13-15; 53: 1-12; 54:1)
Так говорить Господь: ось Отрок Мiй буде мати добрий успiх, буде пiднесений i прославлений. Як багато дивувалось, дивлячись на Тебе, - настiльки був спотворений, гiрше всякого чоловiка вид Його i образ його - гiрше синiв людських! Так багато здивує вiн народiв; царi стулять уста свої перед Ним, бо вони побачать те, про що їм не говорилося, i почують те, чого не чули. Господи, хто повiрив би почутому вiд нас, i кому об'явилась правиця Твоя? Бо Вiн вирiс перед Ним, як нiжний пагiнок, i як корiнь iз сухої землi; нема в Ньому анi виду, нi краси; i ми бачили Його, i не мав Вiн вигляду, який вабив би нас до Нього. Вiн був зневажений i принижений людьми, чоловiк скорбот, який зазнав недуг, i ми вiдвертали лице своє вiд Нього; Вiн був зневажуваний, i ми нiзащо Його мали. Але Вiн узяв на Себе нашi печалi i переносив нашi недуги; а ми думали, що Бог Його поражав, карав i зневажав. Але Вiн поранений за грiхи нашi i муки терпiв за беззаконня нашi, ця кара за ввесь свiт наш упала на Нього, i ранами Його ми зцiлилися. Всi ми блукали, як вiвцi, збилися з дорога своєї, i Господь поклав на Нього грiхи всiх нас. Вiн був катований, але страждав добровiльно i не вiдкривав уст Своїх; як ягня, ведено Його на заколення, i як агнець перед стрижiєм мовчазний, так Вiн не вiдкривав уст Своїх, Вiд ув'язнення i суду Вiн взятий був. Але рiд Його хто пояснить? Бо Вiн був вiдiрваний вiд землi живих, за злочини народу Мого катований був до смерти. Призначили Йому гроб iз злодiями, але поховали Його в багатого, бо не вчинив Вiн грiха, i не було неправди в устах Його. Та Господовi вгодно було поразити Його, i Вiн вiддав Його на муки; коли ж душа Його принесе жертву примирення, Вiн побачить потомство довговiчне, i воля Господня успiшно буде виконуватися рукою Його. На подвиг душi Своєї Вiн буде дивитися з задоволенням. Через пiзнання Його вiн - Праведний, Слуга Мiй, виправдає многих i грiхи їх вiзьме на Себе. Тому Я дам наслiддя Йому мiж великими i з сильними буде дiлити здобич, бо Вiн вiддав душу Свою на смерть i до злодiїв прилучений був; i Вiн взяв грiхи многих на Себе i став заступником злочинцiв. Веселися, неплiдна, ти, що не родила дiтей; викликни сильним голосом ти, що не знала мук породiлi, бо бiльше дiтей у вiдпущеної, нiж у тої, що має мужа.
Апостол: До євреїв послання святого апостола Павла читання (Євр. 2: 11-18).
Браття! Той, Хто освячує, i тi, що освячуються, - всi вiд єдиного; тим то Христос не вагається братами звати їх, кажучи: звiщу iм'я Твоє братам Моїм, посеред Церкви спiватиму хвалу Тобi, i знов: Я надiятимусь на Нього, i знов: ось Я i дiти, що дав Менi БоГолос А через те, що дiти причаснi тiла й крови, то й Вiн також прийняв їх, щоб смертю Своєю знищити того, хто має владу смерти, тобто диявола, i визволити тих, що через страх смерти ввесь свiй вiк пiдкоренi були рабству. Тому не вiд ангелiв Вiн приймає тiло, а приймає його вiд роду Авраамового; i через те у всьому повинен був стати подiбним до братiв, щоб бути милосердним i вiрним первосвящеником перед Богом для умилостивлення за грiхи людей. Бо, як i Сам Вiн постраждав, бувши спокушеним, то може й спокушуваним допомогти.
Євангелiє (Лк. 23:32-49).
Скоро посилай нам, Господи, ласку Твою, бо дуже зубожiли ми. Допоможи нам, Боже, Спасителю наш, задля слави iмени Твого; Господи, визволи нас i очисти грiхи нашi ради iмени Твого.
Святий Боже... Пресвята Тройце... Отче наш..
Кондак (голос 8)
Прийдiть, усi, звеличаймо за нас Розп'ятого, Його ж бо бачила Марiя на хрестi i промовляла: хоч i терпиш Ти розп'яття, але Ти Син Мiй i Бог Мiй.
Господи, помилуй (40 раз). Ти, що повсякчас i кожну годину... Господи, помилуй (тричi). Слава... І нинi... Чеснiшу вiд Херувимiв... Iменем Господнiм благослови, отче.
Священик: Боже, змилуйся над нами i благослови нас, осяй нас свiтлом Твоїм i помилуй нас.
Молитва 6 часа: Боже i Господи Сил...

Час 9

Прийдiть, поклонiмось... Псалми 68, 69 i 85. Слава... І нині... Алилуя (тричi). Господи, помилуй (тричi).
Слава...
Тропар (голос 8)
Розбiйник, бачачи Життядавця, розп'ятого на хрестi, промовив: коли б не був Богом у людськiй iстотi з нами розп'ятий, сонце не сховало б свого промiння, i земля не тряслася б. Але, Господи, що все терпиш, пом'яни мене у Царствi Твоїм.
І нині... Ти, Милосердний, що ради нас народився вiд Дiви i розп'яття перетерпiв, смертю смерть подолав i Воскресiння явив, як Бог, не вiдкинь тих, що створив Своєю рукою. Покажи чоловiколюбство Твоє, Милостивий, прийми молитву за нас Богородицi, що породила Тебе, i спаси, Спасе наш, людей, що втрачають надiю.
Тропарі (голос 7)
Страшно було бачити Творця неба i землi розп'ятим на хрестi, сонце померкло, день же знову в нiч обернувся, земля висилає з гробiв тiла померлих. З ними поклоняємось Тобi, Спасе наш.
Стих: Подiлили ризи Мої помiж собою i про одежу Мою кидали жереба.
Коли беззаконники прибили на хрестi Господа Слави, Вiн промовив до них: чим Я вас оскорбив або чим прогнiвив? Хто, крiм Мене, рятував вас вiд скорбот? I чому тепер вiдплачуєте Менi злим за добре? За стовп огненний - на хрестi Мене прибили; за хмару - могилу менi викопали; за манну - жовч Менi принесли; за воду - оцтом Мене напоїли. Надалi, покличу народи, i вони прославлять Мене з Отцем i Святим Духом.
Стих: Дали Менi, замiсть їжi, жовч, i спрагу Мою гасили оцтом.
Сьогоднi на хрестi розп'ятий Той, що землю на водах повiсив; на Царя ангелiв вiнця з тернини покладено; в одежу знущання одягнений Той, що небо хмарами вкриває; удари по щоках приймає Той, що Адама в Йорданi очистив; цвяхами прибито Жениха Церкви; списом пройнято Сина Дiви. Поклоняємось Страстям Твоїм, Христе (тричi). Покажи нам Преславне Твоє Воскресiння.
Прокимен (голос 6): Сказав безумний у серцi своїм: немає Бога (Пс. 13:1).
Стих: Нема хто творив би добро, нема жодного (Пс. 13:3).
Паремiя: Пророцтва Єремiевого читання.
Господь вiдкрив менi, i я знаю; тодi Вiн показав дiї їх. А я, як незлобне ягня, ведене на заколення, i не знав, що вони замишляють проти мене, кажучи: "Знищмо дерево з плодами його i вiдiрвiмо його вiд землi живих, щоб iм'я його бiльше не згадувалось". Ти ж, Господи Саваофе, Суддє Праведний, що випробовуєш серця й утроби, дай менi бачити Твою помсту на них, бо Тобi я вiдкрив справу мою. Тому то так говорить Господь про мужiв Анафофа, що шукають душi твоєї i говорять: "Не пророкуй в iм'я Господа, бо помреш вiд рук наших". Тому то так говорить Господь Саваоф: "0сь Я покараю їх: юнаки їх загинуть вiд меча; сини й дочки їх помруть iз голоду, i не залишиться й слiду по них; бо наведу Я лихо на мужiв Анафофа в рiк вiдвiдин їх".
Справедливий Ти, Господи, коли я стану на суд перед Тобою, а все таки буду з Тобою говорити про правосуддя: чому це щастить нечестивим на їх путi, чому всi зрадливi благоденствують? Ти насадив їх, i вони вкоренились, вони ростуть i приносять плоди. Ти близький в устах їх, але далекий вiд їхнього серця. А мене, Господи, Ти знаєш, бачиш мене i випробовуєш серце моє, яким воно є до Тебе. Вiддiли їх, як овець на зарiз, i приготуй їх на день заколення. Чи довго ще буде горювати земля i трава сохнути на всiх полях? Скот i птицi гинуть за нечестивiсть мешканцiв її, бо вони кажуть: Вiн не побачить, який буде наш кiнець. Збiгайся ж, вся звiрино польова, йдiть i пожирайте його. Множество пастухiв пошкодили виноградник Мiй, витоптали ногами поле Моє, любу землю Мою обернули в дикий степ, зробили її пустелею, i плаче вона в запустiннi передо Мною. Отже так говорить Господь про всiх лихих сусiдiв моїх, що нападають на спадщину, яку Я дав у власнiсть народовi Моєму, Iзраїлю: ось так повикидаю Я iз землi їх i рiд Юдин вихоплю з-посеред них. I вже коли так покараю їх, змилуюся над ними i приведу кожного в наслiддя його i кожного в країну його.
Апостол: До євреїв послання святого апостола Павла читання (Євр. 10:19-31).
Браття! Маючи повну волю для входу у Святе Святих в наслiдок Крови Ісуса Христа, новим входом i живим, який Вiн знову нам вiдкрив через завiсу, тобто Тiло Своє; маючи Великого Священика над Домом Божим, пiдходьмо з щирим серцем, з повною вiрою, очистивши серця вiд совiсти лукавої i обмивши тiло водою чистою, додержуймо визнання надiї, бо вiрний той, хто обiцяв. Будемо також пильнувати один одного, заохочуючи до любови й добрих дiл. Не будемо вiдходити вiд громади своєї, як у деяких є звичай, а один одного будемо усовiщати й остiльки бiльше передбачаємо наближення того дня. Бо, коли ми, пiзнавши iстину, свавiльно грiщимо, то вже немає тiєї жертви, щоб приносити за грiхи, а тiльки якесь сподiвання суду й полум'я гнiву, що має знищити противникiв. Хто вiдцурався закону Мойсеєвого при двох або трьох свiдках, без милосердя приймає смертну кару, - скiльки ж (здається вам) бiльшої муки заслужить той, хто Сина Божого потоптав i Кров Завiту, якою освятився, вважає за щось звичайне, i Духа благодатi зневажив. Ми ж знаємо, Хто це сказав : Менi належить помста, i Я вiдплачу, - каже Господь, i знову: Господь судитиме народ Свiй. Страшно впасти в руки Бога Живого.
Євангеліє (Іоан. 18: 28-40; 19: 1-37).
По євангелiї - Не залиши нас докраю ради iмени Твого...
Святий Боже... Пресвята Тройце... Отче наш..
Кондак (голос 8)
Прийдiть, усi, звеличаймо за нас Розп'ятого, Його ж бо бачила Марiя на хрестi i промовляла: хоч i терпиш Ти розп'яття, але Ти Син Мiй i Бог Мiй.
Господи, помилуй (40 раз). Ти, що повсякчас i кожну годину... Господи, помилуй (тричi). Слава... І нинi... Чеснiшу вiд Херувимiв... Iменем Господнiм благослови, отче.
Священик: Боже, змилуйся над нами i благослови нас, осяй нас свiтлом Твоїм i помилуй нас.
Молитва 9 часа: Владико Господи Ісусе Христе Боже наш...
У Царствi Твоїм... Вiрую...
Вiдпуст: Христос Iстинний Бог наш, що ради нас людей i ради нашого спасiння зволив перетерпiти страшнi страждання, i хрест i похорон за молитви...
В цей день Святої Лiтургiї не правиться, за винятком, коли в цей день припадає свято Благовiщення. Тодi в цей день правиться Лiтургiя Iоана Золотоустого.
На часах Великої П'ятницi священик одягає лише епiтрахиль i вiдслоняє завiсу царських дверей. Перед прокимнем кожного часа одягає i фелонь, вiдкриває царські дверi i обкаджує на 1 i 9 часах увесь храм, а на 3 i 6 часах лише вiвтар, іконостас, євангелiє i людей. Св. євангелiє виноситься на 1 часi перед читанням на аналой посерединi церкви. На 9 часi по прочитаннi євангелiє переноситься на престол. Приспiви перед читанням євангелiї i пiсля прочитання його такi, як i на Страстях. Пiсля прочитання кожного євангелiя священик закриває царські дверi аж до наступного євангелiя, але завiсою не заслонює. Кiнцевий Вiдпуст священик виголошує на солеї перед закритими царськими дверима. Якщо є в цей день свято Благовiщення, то Лiтургiя вiдправляється пiсля Часiв, не порушуючи уставного чину Часiв.

Категорія: Виховання та навчання | Додав: Maksym (10.Кві.02)
Переглядів: 5549 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Пошук

Соціальні мережі

Наш сайт існує:

Flag Counter
The Parish of the Great Martyr, St. George the Victorious, UAOC. Kyiv. 2007-2016 ©